Životný príbeh Paula Newmana, obyčajného človeka, ktorý ale vedel, že nemať na to, v tom je tá frajerina


Pri pohľade na život „frajera zo starej dobrej školy“ a jeho filmovými postavami nájdeme zaujímavú paralelu: - vo filme prešiel Paul cez počiatočné úlohy nezrelých neurotických mladíkov plných protikladov, cez buričov odmietajúcich zavedený spoločenský kódex až k postavám tvrdých mužov, ktorí sú ve.. »»

 

Négyszer köszönöm


Kesenem je jediné slovo, ktoré viem po maďarsky. A zišlo sa mi. Použil som ho hneď štyrikrát za sebou. Neviem, či sa tento príbeh hodí do vašej kolekcie, možno aj áno. Podarilo sa mi vňom, vďaka okolnostiam, prekročiť svoj (mentálny) tieň. Všetko to začalo (vlastne nie – skôr končilo), keď som na rušnej diaľnici neďaleko Budapešti bez reflexnej vesty avýstražného trojuholník.. »»

 

Príbeh bez názvu (autor ho ani po opakovaných výzvach nepomenoval)


Ahojte otužilci, urbexeri, vyznávači temna a všelijakí iní všešportovci a všeumelci konkurujúci svojimi aktivitami aj odkazu legendárneho mysliteľa Járy Cimrmana. Tento môj - nazvime to príbeh ak chcete - vám neposielam kvôli tomu, aby som od vás dostal tričko, ale preto, aby som vám trochu otvoril oči a posvietil aj na činnosť, ktorá má od vašich ušľachtilých.. »»

 

Horor


»»

 

Alfa samec


Príbeh, vktorom je hlavnou témou myšlienka frajera Lukeho, mi rozprávala moja mama a hlavnou postavou bol môj otec. Pravdivá scéna, ako zhororového filmu, alebo tragická komédia so šťastným koncom, sa odohrala na jazere Zlaté piesky, krátko po ich svadbe, kedy ešte 50 odtieňov šedej bolo obohatených o celé farebné spektrum a láska sledovala každý krok milovan.. »»