Trochu inak hneď dvakrát:

 

 priblížiť  zmysluplnú aktivitu s terapeutickým účinkom

 opísať túto aktivitu trochu inak - z pohľadu vlastnej skúsenosti

 

 

Terapia ľadovou vodou (očami kuchajdských medvedíkov)


Zdrojov, ktoré radia, akým spôsobom sa začať otužovať, ako vňom pokračovať a ako prípadne prejsť od rekreačného otužovania k športovému, si na nete môžeš vygúgliť veľmi veľa. Kuchajdské medvedíky tieto dobre mienené rady určite nespochybňujú a vprípade tvojho záujmu o otužovanie ti ich odporúčajú naštudovať. Dôležitejšie ale, ako nabiť sa týmito in.. »»

 

Terapia tmou (o tom, ako sa aj tmou dá rozsvietiť)


Na rozdiel od niekoľkominútového pravidelného pobytu v ľadovej vode, ku ktorému sa (podľa názoru kuchajdských medvedíkov) môže postupnými krokmi dopracovať každý človek, niekoľkodňový terapeutický pobyt v tme nie je vhodný pre každého. Opakované vystavovanie organizmu chladovej záťaži spúšťa v tele človeka automatické adaptačné procesy, výsledkom .. »»

 

Terapia ruinami (urbex - viac ako len zvedavosť a adrenalín)


Keď sa hovorí o urbexe (urban exploration, v preklade mestský prieskum – čo podstatu urbexu vôbec nevystihuje), zvyknú sa skloňovať najmä slová zvedavosť a adrenalín. Zážitky z urbexu kuchjdským medvedíkom ale navrávajú, že hlavný dôvod stále väčšieho záujmu o tento progresívny fenomén modernej doby tkvie vniečom inom. V niečom, čo milovn&ia.. »»

 

Terapia smiechom (s plnou vážnosťou)


Terapia smiechom nie je žiadna sranda a niekedy sa dokonca môže zvrtnúť na veľmi vážnu a ošemetnú záležitosť. Kuchajdské medvedíky raz nedopatrením pozvali na takúto skupinovú liečbu smiechom svoju kamarátku v pokročilom štádiu tehotenstva a ... Dnes už je Sabinka veľkáčka v škôlke a na onú udalosť si všetci spomínajú už len s úsmevom,.. »»

 

Terapia sexom (distingvovane)


Kuchajdské medvedíky sa neokúňajú a s odhodlaním a vervou načierajú aj do tejto témy. Sex určite netreba tabulizovať - nielenže patrí k životu a podmieňuje ho, ale je aj jeho sladkým pôžitkom (niekedy súvisiaci aj s chuťou zakázaného ovocia). Prvá časť tohto článku je povinnou jazdou – pripomenutím všeobecne známych faktov a téz o blahod.. »»